close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • GOSPODARKA

 • DWUSTRONNA WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA 

   

  W okresie styczeń-listopad 2018 r. Polska sprzedała do CA towary za prawie 2 mld CAD. To prawie 9% wzrost w stosunku do wyników z 2017 r. Import z CA wyniósł prawie 0,7 mld CAD. r. W porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego, eksport  z Polski do Kanady wzrósł o prawie 9 %, a import Polski z Kanady zwiększył się o 8 %.

   

                     Wzrost wymiany handlowej Polska – Kanada w 2018 r. (styczeń-listopad)

   

  2018 r. (mln CAD)

  Zmiana % z 2017r.

  Eksport Polski do Kanady

  1 963

  (+8,8 %)

  Import Polski z Kanady

  693

  (+8 %)

  Obroty razem

  2 656

   
                         Źródło: Opracowanie własne na podst. danych Statistics Canada

   

  Wśród prowincji kanadyjskich głównymi odbiorcami polskich towarów są Quebec, Ontario, Kolumbia Brytyjska i Alberta. CA może być dla PL atrakcyjnym partnerem w zakresie współpracy w dziedzinie innowacyjnych i czystych technologii, służących ochronie środowiska. Oba kraje łączy wyzwanie w zakresie redukcji emisji zanieczyszczeń przemysłowych z zachowaniem konkurencyjności gospodarek.

  Znaczącym inwestorem w sektorze energetycznym  i wydobywczym, obok KGHM, jest też ORLEN (TriOil, Birchill, Kicking Horse). Kanadyjskie spółki inwestujące w Polsce to przede wszystkim: Pratt&Whitney Canada, Bombardier Transportation, Cyclone, Shoppers Drug Mart, Nafa, Heli One, Wentworth Technologies Co. Ltd. i SNC-Lavalin.


  Polskie firmy zainteresowane nawiązaniem kontaktów z kanadyjskimi partnerami, poszukujące dróg ekspansji na rynek w CA i badające inne możliwości handlowo-inwestycyjne  mogą zwrócić się do działającego na terenie całej Kanady oddziału Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu:
  email: toronto@paih.gov.pl
  tel.: +1 416-546-4570


  Więcej informacji można znaleźć też na stronach Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu:  
  www.paih.gov.pl


  Informacje praktyczne dla polskiego eksportera - Kanada
  www.canada.trade.gov.pl
  www.eksportuj.gov.pl  

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: