close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W KONSULACIE

 • W celu zarezerwowania wizyty w Konsulacie w Ottawie należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl).

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: wizowych. W przypadku pozostałych spraw (tj. paszportowych, prawnych, obywatelskich) nie jest wymagana rejestracja w systemie e-Konsulat. Niemniej w przypadku tych spraw wskazany jest wcześniejszy kontakt mailowy z Konsulatem (e-mail: ottawa.amb.wk@msz.gov.pl).

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór odbywa się w godzinach otwarcia Konsulatu (poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 10.00 – 13.00, we wtorki w godz. 13.00 – 16.00).

   

  Przy każdej wizycie w konsulacie należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości.

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia konsulat jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu, wizyty można umawiać również telefonicznie – wyłącznie pod numerem telefonu +1 613 789 0468 wew. 450 lub 424

  Tagi: spotkanie

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: