close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 13 lutego 2019

  11 lutego 2019 r. amb. A. Kurnicki wygłosił wykład pt. „Polska, UE, NATO i Kanada: Partnerstwo, Biznes i Bezpieczeństwo” (Poland, EU, NATO and Canada: Partnership, Business and Security). Wykład odbył się w ramach cyklicznego wydarzenia Ambassadors Speaker Series organizowanego w Norman Patterson School of International Affairs (NPSIA) na Uniwersytecie Carleton w Ottawie.

  Spotkanie otworzył organizator cyklu Lawrence D. Lederman, były kanadyjski dyplomata (m.in. ambasador Kanady w Chile oraz szef Protokołu Dyplomatycznego). André Plourde, dziekan Wydziału Spraw Publicznych Uniwersytetu Carleton, przedstawił sylwetkę amb. A. Kurnickiego zgromadzonym słuchaczom. W swoim wystąpieniu amb. A. Kurnicki poruszył m.in. następujące kwestie: 20 lat członkostwa Polski w NATO; znaczenia Sojuszy dla bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego; współpraca z państwami członkowskimi Sojuszu, w tym z Kanadą; znaczenie członkostwa Polski w UE dla rozwoju gospodarczego i społecznego oraz bezpieczeństwa kraju; współpraca bilateralna Polska-Kanada w obszarach handlu, inwestycji i możliwości wynikających z CETA. Po zakończonym wystąpieniu amb. A. Kurnickiego odbyła się seria pytań i odpowiedzi. Na zakończenie spotkania amb. A. Kurnicki otrzymał pamiątkowy dyplom, który wręczył Ralph Lysyshyn, były ambasador Kanady w Polsce oraz w Rosji.

  W wydarzeniu udział wzięło ponad 80 słuchaczy. Wśród zgromadzonych znaleźli się byli ambasadorowie Kanady w takich krajach jak Grecja, Finlandia, Kazachstan, Rosja, Ukraina, Wenezuela, przedstawiciele Global Affairs Canada, Treasury Board,  resortu obrony, RCMP oraz reprezentanci Izby Gmin i Senatu. Ponadto, w wydarzeniu udział wzięli członkowie korpusu dyplomatycznego w Ottawie (amb. Austrii Stefan Pehringer oraz przedstawiciele placówek dyplomatycznych Rumunii, Turcji, Nigerii, Litwy, Włoch oraz USA), studenci Uniwersytetów Carleton i Ottawskiego, przedstawiciele mediów i biznesu.

  Lawrence D. Lederman
  Lawrence D. Lederman
  Dean André Plourde
  Dean André Plourde
  Amb. A. Kurnicki, Mr. Ralph Lysyshyn
  Amb. A. Kurnicki, Mr. Ralph Lysyshyn
  Amb. A. Kurnicki
  Amb. A. Kurnicki
  QnA
  QnA

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: