close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 października 2018

  Sto kilkadziesiąt osób odwiedziło stoisko Ambasady RP w Ottawie podczas Europejskiego Dnia Języków, który odbył się 29 września 2018 r. w szkole średniej Glebe Collegiate w Ottawie.

  Polska placówka była jedną z czternastu ambasad państw Unii Europejskiej w Kanadzie oraz gościnnie ambasady Gruzji, biorących udział w projekcie realizowanym we współpracy z Delegaturą UE w Ottawie i EUNIC Ottawa. W sobotę 29 września 2018 r. w szkole średniej Glebe Collegiate w Ottawie zgromadzili się młodzież oraz dorośli studiujący języki obce. Odwiedzający polskie stoisko mogli zdobyć informacje o naszym kraju, możliwościach studiowania w Polsce, w tym o programie Youth Mobility, największych atrakcjach turystycznych Polski, a także skosztować polskich słodyczy.

   

  Europejski Dzień Języków obchodzony jest w Ottawie od 2001 r. Jego celem jest pokazywanie i promowanie językowej różnorodności w krajach UE oraz propagowanie i zachęcanie do nauki języków obcych. Pod koniec września podobne akcje odbywają się w wielu krajach, mające zachęcać do poznawania i uczenia się nowych języków.

   

  fot
  fot
  poster

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: