close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 marca 2016

  „Carte Blanche” w reżyserii Jacka Lusińskiego z Andrzejem Chyrą w roli głównej to polska propozycja podczas festiwalu filmów frankofońskich DiverCiné w Ottawie.

  Obraz zrealizowany na podstawie prawdziwych wydarzeń, przedstawia historię nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Według diagnozy lekarskiej, z powodu wady genetycznej, grozi mu trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

   

  Projekcja odbędzie się 6 marca 2016 roku o godz. 18:30 w kinie Bytowne.  Film w języku polskim z napisami w języku francuskim.

   

  14 edycja Festiwalu Filmów Frankofonii odbywa się w dniach 4-13 marca w Kinie Bytowne w Ottawie. Festiwal organizowany jest przez Ambasadę Francji w Ottawie, Ministerstwo Dziedzictwa Kanadyjskiego i Kanadyjski Instytut Filmowy, przy współpracy Ambasady RP w Ottawie oraz ośmiu ambasad krajów frankofońskich. Polska placówka po raz drugi uczestniczy w tym festiwalu jako gość specjalny.

  divercine-generique
  z17114808Q,Carte-blanche--Andrzej-Chyra

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: