close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 24 września 2016

  Mieszkańcy Ottawy tłumnie odwiedzili polskie stoisko podczas Europejskiego Dnia Języków. Polska placówka była jedną z siedemnastu ambasad państw Unii Europejskiej w Kanadzie biorących udział w projekcie realizowanym we współpracy z delegaturą UE w Ottawie.

  W sobotę 24 września 2016 r. w szkole średniej Glebe Collegiate w Ottawie zgromadzili się wielbiciele nauki języków obcych. Odwiedzający polskie stoisko mogli zdobyć informacje o możliwościach studiowania w Polsce, w tym o programie Youth Mobility, największych atrakcjach turystycznych naszego kraju a także skosztować pysznych polskich słodkości oraz soku z polskich jabłek
   

  Europejski Dzień Języków jest obchodzony od 2001 r. Jego celem jest świętowanie językowej różnorodności w Europie i propagowanie nauki języków obcych. Pod koniec września na całym świecie odbywają się akcje, które mają zachęcić ludzi do uczenia się nowych języków. Organizatorzy różnorodnych wydarzeń podkreślają, że uczenie się języków pomaga nie tylko w kontaktach między ludźmi, ale przyczynia się także do przełamywania barier.

  Ambasador UE w Kanadzie Marie-Anne Coninsx
  Ambasador UE w Kanadzie Marie-Anne Coninsx
  Polskie stoisko
  Polskie stoisko
  plakat Europejskiego Dnia Języków
  plakat Europejskiego Dnia Języków
  Polskie stoisko
  Polskie stoisko

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: