close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 13 września 2017

  Ambasador RP w Ottawie Andrzej Kurnicki wręczył 12 września w Quebec City listy uwierzytelniające Gubernatorowi Generalnemu Kanady Davidowi Johnstonowi, rozpoczynając tym samym oficjalnie swoją misję w Kanadzie.

  Andrzej Kurnicki jest doktorem nauk ekonomicznych (praca doktorska z zakresu polityki monetarnej FED i rynku kapitałowego), specjalistą z zakresu finansów, rynków kapitałowych, bankowości prywatnej i inwestycyjnej. Jest ekspertem z zakresu opracowywania programów międzynarodowych w dziedzinie finansów, bankowości, edukacji i biznesu.

   

  W latach 80. i 90. XX w. zdobył doświadczenie jako doradca finansowy i inwestycyjny w Stanach Zjednoczonych. Wieloletni wykładowca akademicki (Uniwersytet Warszawski, Coventry University/Łazarski University) i koordynator programów dla studentów i wyższej kadry menadżerskiej w Polsce i USA, w tym programów typu Executive MBA (Uniwersytet Walijski).

   

  W latach 2014-16 był kierownikiem Katedry Finansów i Bankowości, a od 2016 kierownikiem Zakładu Rynków Kapitałowych Uczelni Łazarskiego.

   

  Organizator wielu międzynarodowych konferencji w Polsce i USA dla kadry menedżerskiej, inwestorów prywatnych. Stypendysta Polish Heritage Association w Baltimore, MD USA. Student Roberta McTeera – Prezesa banku centralnego (FED) w USA (Dallas). Przewodniczący rad panelowych i uczestnik forów dyskusyjnych w ponad 40 programach z zakresu finansów, bankowości inwestycyjnej lub rynków kapitałowych.

  Tagi: ambasador

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: