close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 3 listopada 2018

  Ambasada RP w Ottawie we współpracy z Kongresem Polonii Kanadyjskiej okręg Ottawa oraz Parafią Św. Jacka w Ottawie zapraszają do wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego po uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w dniu 11 listopada 2018 o godzinie 11.00.

  Przyjdź 11 listopada o godzinie 12.00 do polskiego Kościoła Św. Jacka przy 201 Lebreton St. N w Ottawie i włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie Hymn Państwowy.

   

  „Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu!

   

  Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

   

  Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: