close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 10 maja 2017

  Zwiększenie polsko-kanadyjskiej współpracy w dziedzinie rolnictwa w kontekście umowy CETA było tematem przewodnim wizyty wiceministra rolnictwa Jacka Boguckiego w Kanadzie. Wizyta w dniach 2-4 maja 2017 r. była współorganizowana przez Ambasadę RP w Ottawie.

  Minister Bogucki spotkał się z polskimi wystawcami na targach SIAL Kanada oraz z Polonią w Ottawie podczas Święta Narodowego 3 Maja.

   

  W czasie wizyty doszło też do spotkania ministra Boguckiego z wiceminister rolnictwa Kanady Andreą Lyon, podczas którego omówiono  możliwości intensyfikacji polsko-kanadyjskiej współpracy w dziedzinie rolnictwa, w tym perspektyw rozwoju handlu rolno-spożywczego po wejściu w życie umowy CETA. Podczas pobytu w Ottawie odbyło się spotkanie z przewodniczącym Polsko-Kanadyjskiej Grupy Parlamentarnej P. Fonseca. Sekretarz stanu Jacek Bogucki uczestniczył także w uroczystościach zorganizowanych przez Ambasadę RP w Ottawie z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w których brali udział zasłużeni przedstawiciele organizacji polonijnych, w tym kombatanci wojenni oraz wysocy przedstawiciele władz federalnych i biznesu.

   

  Rynek kanadyjski został ujęty przez Ministerstwo Rolnictwa w planie promocji na 2017 jako rynek priorytetowy. Polska odnotowuje dodatnie saldo w obrocie artykułami rolno-spożywczymi, a wartość eksportu w tym segmencie w 2016 roku wyniosła ponad 75 milionów euro, co stanowiło 4% wzrost w stosunku do 2015 r.

   

  Więcej: http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Wizyta-w-Kanadzie

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: