close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 lutego 2017

  Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski wygłosił w Sejmie Informację Ministra Spraw Zagranicznych o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2017 r.

  Zasadniczym celem polskiej polityki zagranicznej jest zapewnienie Polsce i Polakom bezpieczeństwa  oraz warunków szybkiego rozwoju cywilizacyjnego. Przełomowe znaczenie miał warszawski szczyt NATO, którego decyzje są obecnie realizowane.

  Realizacja interesów narodowych RP jest ściśle związana z aktywnością w Sojuszu Północnoatlantyckim i Unii Europejskiej. Kluczem do osiągnięcia tych celów jest zachowanie pokojowego i stabilnego środowiska międzynarodowego opartego na poszanowaniu prawa międzynarodowego. Swoistą marką Polski staje się aktywna i wieloaspektowa polityka regionalna. Nie rezygnujemy z konstruktywnego zaangażowania na Wschodzie.

  Pod poniższym adresem znajdą Państwo pełny tekst wystąpienia ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego w Sejmie z 9 lutego 2017 r.

  http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/minister_witold_waszczykowski_o_priorytetach_polskiej_dyplomacji_w_2017_roku

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: