close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 16 grudnia 2017

  Ambasada RP w Ottawie przy współpracy z grupą The Maria Knapik Singers zorganizowała koncert kolęd „The Night of Christmas" wpisujący się w ponad jedenastoletnią tradycję ottawskich koncertów z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

  Wydarzenia te organizowane są przez znaną polsko-kanadyjską sopranistkę Marię Knapik i cieszą się zainteresowaniem ottawskiej publiczności.

   

  Podczas tegorocznego koncertu, który odbył się 16 grudnia 2017 r. w Trinity Anglican Church w Ottawie licznie zgromadzona publiczność miała okazję zapoznać się w sposób szczególny z najbardziej znanymi polskimi kolędami, takimi jak Lulajże Jezuniu, Wsród nocnej ciszy, Gdy śliczna panna, wykonywanymi po polsku przez solistów polsko-kanadyjskich i kanadyjskich, chór dziecięcy oraz chór wspólnoty chińskiej z Ottawy. Oprócz kolęd polskich artyści wykonywali także najbardziej znane kolędy angielskie i francuskie, a także utwory muzyki sakralnej, związane tematycznie z okresem bożonarodzeniowym.

   


  W swoim wystąpieniu podczas koncertu ambasador Andrzej Kurnicki powiedział o polskich zwyczajach świątecznych, tradycji obchodów Święta Bożego Narodzenia oraz tradycji śpiewania kolęd w Polsce. Dziękując współorganizatorom przedsięwzięcia  oraz wykonawcom, złożył  także artystom oraz wszystkim uczestnikom koncertu życzenia świąteczne.


  Koncerty Bożonarodzeniowe w Ottawie mają na celu propagowanie wśród szerokiej publiczności polskich tradycji związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, znajomości polskich kolęd  oraz zwyczajów świątecznych. Stanowią także bardzo dobrą okazję do podkreślania bliskich więzi kulturowych z Kanadą i tradycji bożonarodzeniowych, bazujących na podobnych zwyczajach i wartościach.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: